Balíkobot

Balíkobot je služba pro urychlení a usnadnění expedice zásilek. Stejnojmenná společnost na svých stránkách uvádí, že firmám takto ušetří až 36 % času při správě objednávek. Těm tak odpadne nutnost přihlášení do systému přepravních společností (Balíkobot umožňuje přímé napojení na dopravce) a v rámci administrace svého e-shopu si mohou pomocí jednoho tlačítka vygenerovat štítek s adresami, odeslat data přepravci, objednat svoz a zásilku následně sledovat (tzv. Track & Trace).  

Službu lze aktivovat přihlášením do administrace Balíkobotu a získáním aktivačních údajů. Po napojení na přepravce (někteří vám budou vybráni automaticky, některé budete muset vybrat sami) již můžete generovat etikety a objednat svoz. S dopravci vůbec nemusíte komunikovat a ceny dopravy jsou ty samé, jaké máte domluvené se speditérem. Veškerý proces probíhá v reálném čase a poskytovatel služby uvádí nulovou chybovost při odbavení zásilek.  

Balíkobot podporuje následující přepravní společnosti: PPL, DPD, Česká pošta, Geis, InTime, Uloženka, Zásilkovna, Pošta bez hranic, Toptrans, GLS, Slovenská pošta, UPS. Na jejich rozšíření se pracuje.