Klarna

Klarna představuje platební bránu, za jejímž vznikem stojí stejnojmenný švédský poskytovatel platebních služeb. Tato firma je považována za jakéhosi průkopníka odložené platby. Právě švédská Klarna ji dostala do povědomí lidí. Vedle toho nabízí zákazníkům vlastní platební kartu, která nahrazuje kartu kreditní a umožňuje lidem nakupovat takzvaně na dluh. Mimo Skandinávie je Klarna populární a hojně využívaná též v Německu a Nizozemsku. 

Nákupy přes tuto platební bránu jsou rychlé, snadné a bezpečné. Klarna podporuje několik platebních metod, ať už se jedná o okamžitou úhradu (platba kartou či bankovní převod), odloženou platbu, platbu na fakturu nebo nákup na splátky. 

Zatímco vám bude vyplacena částka v plné výši a předem, tak zákazníci se mohou rozhodnout, kdy za zboží zaplatí. To vede k oboustranné spokojenosti. Po přijetí zboží mají zákazníci 14 dnů na to, aby si daný produkt v klidu vyzkoušeli a zaplatili. A to bez poplatků. V případě vrácení zboží je možné využít aplikaci této platební brány, kde uvedete vše potřebné. Jakmile obchodník zboží obdrží, dojde k aktualizaci faktury. 

Co se okamžité platby týče, mají uživatelé na výběr ze dvou možností: kartou nebo převodem. Platit lze pohodlně přes aplikaci Klarna nebo online. Spolu s objednávkou obdrží zákazník též potvrzení o zaplacení. 

Financování „3-24“ pak umožňuje objednat si zboží a náklady za něj si rozvrhnout až do 24 měsíců formou pevně stanovených nebo flexibilních měsíčních splátek. Vše bez nutnosti předchozí registrace.

Samozřejmostí je zapamatování si údajů z karty a jejich opakované využití za účelem co možná nejrychlejšího nákupu. V případě okamžitého bankovního převodu lze platit rychle, jednoduše a bezpečně bez registrace. Stačí jen zadat údaje pro přístup do internetového bankovnictví. 

Samotní prodejci pak ocení další integrace či funkce platební brány Klarna. Jednou z nich je tzv. „Klarna Instant Shopping“ pro expresní nákup na dvě kliknutí přes speciální tlačítko. To lze umístit na jakoukoliv stránku, kde máte zalistované své produkty. V praxi to funguje následovně: Váš zákazník při návštěvě této stránky zjistí, že si zboží může koupit přímo. Přitom rovnou přeskočí nákupní košík i registraci. Veškeré informace jsou předvyplněny a zákazník dokončí objednávku, aniž by opustil produktovou stránku. Následně obdrží potvrzení o objednávce a nákup může spravovat prostřednictvím Klarna aplikace. Tlačítko lze umístit kamkoliv a tato integrace výrazně nahrává většímu počtu konverzí.