PPL

PPL se řadí mezi nejvýznamnější služby pro přepravu zásilek na českém trhu. Zajišťuje ji stejnojmenná společnost a její historie sahá do roku 1995. Umožňuje vnitrostátní transport balíků o hmotnosti až 3000 kg a díky spolupráci s partnerskou společností DHL i jejich zasílání po celé Evropě. 

V rámci tuzemské balíkové přepravy nabízí PPL tři základní služby, které sama označuje jako produkty. Jedná se o PPL Parcel CZ Business, PPL Parcel CZ Private a PPL Parcel CZ dopolední balík. Všechny 3 kategorie jsou jen pro smluvní zákazníky a liší se například v čase doručení zásilky. V případě jejich většího počtu zákazník získá lepší podmínky přepravy. Ti, kteří se nechtějí smluvně vázat, mohou využít službu Balík pro tebe pro rychlou a snadnou logistiku po ČR i Evropě. Takto lze soukromé zásilky odesílat klidně z domova a na dobírku bez nutnosti vystát si frontu. 

Nejprve je ve formuláři třeba uvést údaje o doručení, uhradit poštovné platební kartou a na balík nalepit vytisknutý štítek. Zásilku pak buď přímo u vás doma předáte kurýrovi, nebo ji odnesete do některého z takzvaných PPL Parcelshopů, což je nejhustší a nejrychleji se rozšiřující síť výdejních a podacích míst v ČR. Její výhoda spočívá v tom, že člověk není vázán na konkrétní čas doručení, a je tak zcela pánem svého času. Většina Parcelshopů má navíc otevřeno i o víkendu. Zde je možné si zásilku jak vyzvednout, tak ji i zaslat po ČR, ale i do zahraničí. Tyto pobočky jsou navíc rovnoměrně rozmístěny po celé republice. Po doručení balíků si jej adresát vyzvedne doma na své adrese, případně ve zvoleném Parcelshopu, a to buď bezplatně, nebo po složení dobírky. 

U mezinárodní balíkové přepravy činí doba doručení 2 – 5 pracovních dnů a příjemce si zásilku může přesměrovat (místo původního doručení na adresu vybere doručení do výdejního místa). Využít přitom může velké množství výdejních míst či boxů. 

U všech typů přepravy je samozřejmostí možnost sledovat pohyb zásilky. PPL také adresáta informuje o jejím doručení.