Stripe

Stripe je jednou z nejmodernějších a nejpopulárnějších platebních bran na světě umožnující snadné přijímání plateb a vůbec správu byznysu online formou. Službu, za jejímž zrodem stojí kalifornský startup, využívají slovutné firmy po celém světě, které díky ní mohou expandovat v globálním měřítku. Snaha o globálnost je ostatně i jedním z cílů samotných tvůrců této platební brány, proto byl Stripe v roce 2020 spuštěn i v České republice.

Zákazníci mohou díky tomuto platebnímu systému zůstat přímo na stránkách vašeho internetového obchodu, aniž by byli za účelem nákupu přesměrováni na jinou, externí stránku. To prokazatelně vede k vyššímu konverznímu poměru. Uživatelé zde neplatí žádné poplatky za spuštění, žádné taxy ani skryté náklady. Stripe disponuje jednoduchým a rychlým rozhraním. Registrace je okamžitá a zdarma, v rámci využívání služby navíc dojde k ověření účtu. Také odpadá nutnost zdlouhavého vyplňování formulářů či žádostí. Vývojáři navíc mysleli i na programátory, kteří si díky pokročilé dokumentaci mohou tuto platební bránu upravit v podstatě k obrazu svému. 

Stripe je dostupný ve více než 40 zemích po celém světě a umožňuje platby všemi známými kreditními i debetními kartami ve více než 135 měnách. Další funkcí je podpora lokálních platebních metod tak, aby se vyšlo vstříc všem zákazníkům. Konkrétně pro ČR je podporována většina karet, dále pak Masterpass či Apple Pay, které je možné si integrovat přímo v administraci.

K samotné platební bráně pak lze připojit například systém pro fakturování a účetnictví, platby třetím stranám či optimalizaci pro mobilní platby. Stripe je rovněž možné zkombinovat s rozšířenými službami, jako je např. možnost vydávání vlastních karet nebo offline terminálů. 

Jednou z nejzajímavějších funkcí, dostupnou také pro ČR, je služba s názvem Radar pro odhalování pokusů o podvodnou transakci v živém čase a ještě před dokončením platby.