TOPlist

TOPlist je počítadlo návštěvnosti webových stránek. Z hlediska své funkce se podobá statistickému nástroji Google Analytics. Kromě počtu uživatelů, kteří zavítají na váš web za určité časové období, umožní zjistit například i to, odkud tito návštěvníci přicházejí, kolik jich je aktuálně připojených, jaký používají operační sytém a prohlížeč či zda se na váš web dostali z ČR nebo ze zahraničí. TOPlist poskytuje více než 30 údajů o návštěvnosti. Ty je pak možné prostřednictvím malé přehledné tabulky vložit na vlastní webové stránky. Sledovat lze například i rozlišení monitoru uživatelů, z kolika různých počítačů přišli (tzv. unikátní IP). apod.

K dispozici jsou dvě verze: základní, která je zdarma, a placená – TOPlist Profi. Liší se dle dostupných služeb. Komerční program TOPlist Profi opravňuje k přístupu k rozšířeným statistickým údajům a jeho používání není nijak omezeno. Data jsou zde dlouhodobě archivována, díky čemuž se dozvíte, jaká byla návštěvnost vašeho webu například 3 roky dozadu. Cena této komerční verze se řídí průměrným množstvím zhlédnutí za den. Lze si ji aktivovat na 6 nebo 12 měsíců, přičemž v platbě za rok je obsažena sleva podle počtu zhlédnutí za den.

K využívání služby TOPlist je třeba provést registraci na https://www.toplist.cz/, následně si nechat vygenerovat měřicí HTML kód a ten vložit na každou měřenou stránku.