Zásilkovna

Zásilkovna je logistická služba zajišťující doručení zboží pro e-shopy. Funguje na bázi osobního odběru, kdy si zákazník vyzvedne svou zásilku na výdejním místě, které si sám zvolí během nákupu. Společnost byla založena v roce 2010 a od roku 2019 umožňuje též přepravu zboží mezi fyzickými osobami (pro ČR a Slovensko). Výhodou je kromě nízké ceny (již od 41 Kč bez DPH) hustá síť výdejních míst (přes 4000 v rámci celé EU), která lze většinou využít zároveň i k podání zásilek. V případě, že pravidelně expedujete více než 12 zásilek denně, vyzvedne si je Zásilkovna sama. Doručení, a to i do zahraničí, zejména po Evropě, je naprosto bezproblémové. Zásilkovna dokáže s určitým omezením (5 kg) zasílat i do USA. Vystačíte si s jedním jediným systémem, jednou integrací a jediným štítkem. V Praze, Brně a Ostravě Zásilkovna poskytuje večerní doručení ještě tentýž den mezi 18. a 22. h.  

Provozovatelé e-shopů u této služby jistě ocení její snadnou implementaci: o jejím rozsahu rozhodujete sami. Zásilkovna zvládne jak plně automatizované podání zásilky, tak i napojení na informační systémy a účetnictví. Problém nepředstavují ani na první pohled složitější požadavky. Počítat můžete i se speciálními funkcionalitami, jako je doprava na vlastní prodejny nebo využití jiných zasilatelských společností.  

Po registraci na stránkách společnosti můžete podávat zásilky skrze online systém. Po vložení zásilky do systému si vytisknete a nalepíte štítek (čárový kód). Poté už jen svou zásilku dodáte na podací místo v blízkosti vašeho bydliště. Podání je zdarma a o zbytek se již starat nemusíte.