Naše aktivity v roce 2018

Singapur/Bangalore/Londýn. Retailys v roce 2018 rozhodně nezahálel a dával o sobě vědět nejen na akcích v Čechách!

V roce 2018 zaznamenal Retailys velké změny. V průběhu roku jsme se účastnili mnoha tuzemských i zahraničních akcí, získávali nové kontakty, navazovali partnerství, nabírali nové členy týmu a aktivně pracovali na zlepšování produktu a růstu společnosti. Díky našemu společnému úsilí jsme dokázali zaujmout investory, získat významnou investici na podporu naší expanze, abychom pomohli internetovým prodejcům prodávat své zboží do celého světa.

Na začátku roku se nám podařilo dostat do programu CzechAccelerator, pořádaného Agenturou pro podporu podnikání, CzechInvestem. Díky tomu jsme strávili 3 měsíce v Singapuru, které byly pro naši společnost zásadní. Účastnili jsme se workshopů, konferencí, přednášeli jsme o našem řešení na National University of Singapore. 3 měsíce pobytu v rámci akceleračního programu rozhodně neznamenaly konec našeho působení v Singapuru. Naopak. Místní (nejen) e-commerce prostředí nás zaujalo natolik, že jsme koncem dubna v Singapuru založili dceřinou společnost, Retailys.com Pte. Ltd. Po Londýně se tak jedná o druhou zahraniční pobočku společnosti.

Retailys v Singapuru
National University of Singapore

Po Singapuru naše další cesta mířila do Estonska, kde jsme poznávali místní startupový ekosystém.

Z Estonska naše další kroky mířily do Londýna, na konferenci pro nejinovativnější startupy v Evropě – Unbound London, kde jsme měli možnost prezentovat naše řešení před investory.

Unbound London

Září 2018 bylo pro naši společnost důležitým měsícem. 6. září jsme se stali partnery Microsoftu. Od té doby jsme se účastnili mnoha akcí a představili Retailys nejen dalším partnerům Microsoftu, ale také klientům. V září se nám také podařilo dostat se do finále Seedstars jako jeden z nejvíce inovativních globálních startupů. Ke konci měsíce se Retailys poprvé zúčastnil konference v Microsoftu jako jeho oficiální partner.

Finále Seedstars

V dalších měsících jsme se opět zaměřili na navazování obchodních vztahů v Asii. V listopadu jsme hostili naše obchodní partnery z Číny jako první krok k otevření čínské pobočky Retailys. Následně jsme se vydali do Indie, státu Karnataka. Zde jsme získali řadu důležitých obchodních kontaktů, dozvěděli se více o místním e-commerce prostředí, a naopak jsme na Institute of Technology and Management v Bangalore shrnuli místním studentům rozdíly mezi indickým a českým e-commerce.

Setkání s business partnery z Číny
Institute of Technology and Management in Bangalore
Setkání s ministrem průmyslu Karnataka, Indie - Kalachandra J. Georg
Setkání s ředitelem Institute of Technology in Bangalore, Dr. Mohan Badu

V prosinci jsme se zúčastnili Inspiration fora v Microsoftu, kde jsme také představili naše řešení partnerům Microsoftu.

Za uplynulý rok jsme toho stihli mnoho. Rozšířili jsme náš tým, v červenci jsme získali investici 8,75 milionu Kč na urychlení našeho růstu, stali se členy APEKu, BCC, ASMP ČR a účastnili se mnoha tuzemských i zahraničních konferencí. A to je teprve začátek, těšíme se na příští rok plný mnoha nových příležitostí!

Napsali o nás

Roklen24: Klatovský startup jede nakopnout své podnikání do Singapuru

CzechInvest: Retailys.com otevírá pobočku v Singapuru

CzechTrade: Czech startup Retailys.com opens branch in Singapore

BusinessInfo.cz: Česká společnost Retailys.com úspěšně expanduje za hranice

tyinternety.cz: Na Fundlift vstupuje omnichannel Retailys, 3,5 milionu korun chce na dobytí světa

CzechCrunch: Český e-commerce startup Retailys vybral za den na Fundliftu přes milion korun

Roklen24: Zakladatel Retailys: klasické e-shopy vstupují do další evoluční fáze

Echo24.cz: Když je e-shopu ČR malá, nastupuje Retailys