Chorvatsko

Chcete se dozvědět více o expanzi do této země? Připravili jsme pro vás podrobný souhrn e-commerce trhu, který si můžete zobrazit kliknutím na tlačítko níže nebo zadejte váš e-mail a pošleme vám jej přímo do schránky.

Hlavní město
Záhřeb
Měna
Chorvatská kuna
Počet obyvatel
4 171 954
Jazyk
Chorvatština

Fakta a statistiky

Chorvatsko je stát, který se nachází na pomezí střední a jižní Evropy a je jedním z nástupnických států bývalé Jugoslávie. Nízká konkurence v oblasti e-commerce značí, že trh Chorvatska má růst teprve před sebou. Vysoká nedůvěryhodnost vůči cizím obchodům ze strany Chorvatů může způsobovat některé problémy při expanzi. Podrobněji místní oblast internetového prodeje prozkoumáme v našem článku, podíváme se na její budoucí rozvoj a na co si dát pozor při expanzi s vaším e-shopem. Také poskytneme informace o nejvíce používaných platebních metodách a nejvíce žádaných kategoriích zboží.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
9,7%
Růst trhu
0,48 mld €
Obrat online prodeje
5 000
Množství e-shopů v zemi
800
Počet obyvatel na jeden e-shop
25%
Daňové zatížení
67%
Míra užívání internetu

Co od nás dostanete

Přehled stavu e-commerce
Struktura uživatelů internetu
Souhrn e-commerce v číslech
Lokální specifika pro e-shopy
Používané platební a dopravní metody
Tipy k prodeji

Využijte naše know-how při zahraniční expanzi

Data a reporty na jednom místě

Tržby, návštěvnost webu, skladové zásoby i další údaje najdete přímo v aplikaci. Data lze filtrovat podle času, země, produktů a dalších kritérií. Automaticky si vygenerujete grafy nebo třeba geografickou mapu tržeb.

Automatizace vám ušetří práci

Rutinní činnost necháváme algoritmům. Retailys za vás hlídá změny DPH i kurzy měn a předejde tomu, aby zákazník objednal vyprodané zboží. Pomocí synchronizace e-shopů urychlíte expanzi do dalších zemí.

Online tržiště a srovnávače zboží

Váš český e-shop napojíme na Zboží.cz, Heureku nebo MALL Marketplace. V zahraničí vás napojíme na Amazon, Ebay, německé Idealo, britský PriceRunner, polské Ceneo a další platformy.

Další země pro expanzi

Vyzkoušejte Retailys nezávazně

Nezávazně si vyzkoušejte, jak funguje Retailys, jaké má funkce, a jak vám vyhovuje uživatelské rozhraní. Zdarma si vytvoříte e-shop do 10 produktů a 10 objednávek.
Vyzkoušet zdarma