My v médiích

Píší o nás v mediích…

Zmínky o naší firmě a systému Retailys se pravidelně objevují v českých i zahraničních novinách a internetových magazínech, publikujeme svoje znalosti, jsou s námi dělány rozhovory a komentáře… Pokud si chcete o nás něco přečíst, zde je seznam některých médií.

 

Rozhovory s námi

 

Petr Heller na International Ecommerce Summitu E15

Petr Heller, CEO & Founder společnosti Retailys, vystoupil na českém i mezinárodním dni Summitu E15, a také moderoval celý blok Omnichannel, kde vystoupily společnosti jako SAP, Dr.Max, Notino, Etnetera Sense a Asctum Digital. Na českém dni, vystoupil Petr Heller s tématem Omnichannel aneb jak spravovat 10 e-shopů v celé Evropě

International Ecommerce Summit E15, 14.9.2021, přehrát zde

 

Budoucnost e-commerce a priority pro e-shopy | Petr Heller (Retailys)

Petr Heller byl hostem Jiřího Rosteckého, se kterým jsme si povídali o tom, v čem českým firmám chybí odvaha, proč oproti zahraničním firmám často ztrácejí a co zbytečně podceňují. Zabrousili i do historie podnikání v Česku a pokusili se předpovědět, co tuzemské firmy naopak čeká v budoucnu.

Mladý Podnikatel, 6. 4. 2021, přehrát rozhovor

 

Expandovat se svým e-shopem do zahraničí ještě nikdy nebylo tak snadné

Věděli jste, že v České republice najdeme téměř 45 000 e-shopů? Mnohé z nich začínají expandovat také do zahraničí. Pomáhá jim v tom systém Retailys – první český tzv. e-commerce omnichannel systém, který je určený pro provoz mezinárodních e-shopů a prodej na globálních tržištích, jakými jsou Amazon či eBay. O zahraniční expanzi a zkušenostech z Evropy i Asie jsme se bavili se zakladatelem firmy Retailys.com s.r.o. Ing. Petrem Hellerem.

MF Dnes, 26. 8. 2019

Petr Heller (Retailys) v podcastu Na Vlně Podnikání

Petr Heller je zakladatel start-upu Retailys.com. Projekt spravuje z jedné administrace neomezené množství eshopů v různých jazycích a pomáhá tak firmám lépe expandovat do zahraničí. Petr se zúčastnil programu CzechAccelerator v Singapuru. Nyní má dvě zahraniční pobočky. Jak se mu podařilo nastartovat podnikání? Poslechněte si v podcastu Na vlně podnikání.

Na Vlně Podnikání 29. 4. 2019, přehrát rozhovor na YouTube

 

Zakladatel Retailys: Klasické e-shopy vstupují do další evoluční fáze

Klasické e-shopy vstupují do své další evoluční fáze. Vše směřuje k tomu, že klasický maloobchod a e-commerce budou konvergovat a my obchody přestaneme rozlišovat na kamenné a elektronické, ale budeme mluvit o firmách tradičních a těch digitalizovaných. V rozhovoru pro server Roklen24 to řekl Petr Heller, zakladatel firmy Retailys, která vyvinula nástroj na vícekanálový online prodej. 

Roklen 24, 12. 7. 2018, online verze článku

 

Psali o nás…

 

Snadno a rychle. Retailys pomáhá obchodníkům s expanzí na zahraniční trh

MF DNES, 1.10.2021, celostátní příloha IT:No limits

Expanze e-shopu do zahraničí se může značně zkomplikovat. Pomůže omnichannel řešení

Když se eshopista, výrobce či jakýkoliv obchodník rozhodne vystoupit ze své komfortní zóny a vydá se za hranice lokálního trhu, čeká ho mnoho výzev. Expanze do Evropy je poměrně složitá, protože tento kontinent není homogenní, nachází se zde mnoho národů i kultur, každý trh má jiné zvyklosti, a tedy i evropská e-commerce je značně roztříštěná. 

E15.cz, 8.9.2021, online verze článku

 

Expanze do zahraničí s Retailys již není jen pro vyvolené

Zvyšte tržby svého eshopu a diverzifikujte příjmy po celé Evropě. Expanze do zahraničí je v cizině běžný trend, který se nyní dostává také k nám.

Seznam.cz, 30.8.2021, online verze článku

 

Čtyřicet milionů pro hvězdu e-commerce. Rostock-Poplar investuje do Retailys

Do prudce rostoucího sektoru e-commerce naskakuje známé jméno českého byznysu. Michael Rostock-Poplar a skupina dalších investorů posílají celkem čtyřicet milonů korun do českého startupu Retailys. Ten vyvíjí platformu pro e-commerce, která zákazníkům umožňuje snadno expandovat do zahraničí.

Forbes, 2. 6. 2021, online verze článku

 

Český Retailys pomáhá e-shopům s expanzí po Evropě a od investorů nabírá 40 milionů korun

Lidé stále více nakupují na internetu, česká e-commerce tak rychle roste a pandemický rok ji vystřelil k celkovému obratu bezmála 200 miliard korun. V segmentu však už působí více než 40 tisíc e-shopů, což je v přepočtu na obyvatele jedno z nejvyšších čísel v Evropě, a kvůli vysoké konkurenci tak obchodníci často zkouší prorazit i v zahraničí. V tom jim pomáhá tuzemská společnost Retailys, která teď oznámila ukončení investičního kola.

Czech Crunch, 2. 6. 2021, online verze článku

 

Český startup Retailys uspěl v Asii. Teď pomáhá s expanzí i dalším firmám

Zakladatel startupu Retailys.com Petr Heller vymyslel online platformu, která pomáhá podnikatelům prodávat na globálních tržištích po celém světě. Po tříměsíčním akceleračním programu s CzechInvestem firma otevřela pobočku v Singapuru. Nyní usnadňuje expanzi na zahraniční trhy i ostatním podnikům a reprezentuje Česko na vládních misích po celém světě.

Businessinfo, 6. 10. 2020, online verze článku

 

Retailys se stal digitální firmou roku 2019

Během posledních měsíců se společnost Retailys.com zapojuje do projektů zaměřených na digitalizaci a zavádění inovací do podniků. Pravidelně pořádá tematické přednášky o možnostech využití potenciálu online prostředí, a zároveň obchodníky učí, jak s online nástroji pracovat. Za svoji činnost tak Retailys získal ocenění v několika prestižních soutěžích.

czechstartups.org, 29. 11. 2019, online verze článku

 

Digitální firma roku poprvé vyhlášena

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR vyhlásila v rámci Roku digitálního podnikání 2019 soutěž pod názvem Digitální firma roku. Veřejnost vybrala v pěti kategoriích favority, kteří byli oceněni na největší akci AMSP ČR v roce – na galavečeru Dne podnikatelů České republiky v pražském hotelu Ambassador.

iProsperita, 31. 10. 2019, online verze článku

 

Obchody dostali ocenění za inovace

Na konferenci Obchodník a platba ocenil ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček firmy, které k digitalizaci obchodu přispívají největší měrou. V kategorii Malý a střední podnik získal nejvyšší bodové ohodnocení projekt moderní restaurace Červený Jelen … na druhém místě se umístil tvůrce cloudového e-commerce nástroje společnost Retailys. Třetí místo obsadila společnost Makro Cash & Carry ČR.“

JsmeSoucastiCeska.cz, 21. 9. 2019, online verze článku

 

V Kolumbii chtějí české firmy navázat na úspěch z Peru

Zájem o podnikatelskou misi, která doprovází místopředsedu vlády Richarda Brabce do Peru a Kolumbie, pokračuje i ve druhé zmíněné zemi, kam se delegace přesunula. Vedle české podnikatelské delegace se ho zúčastnilo asi 200 zástupců bolivijských firem a organizací. S expanzí do Evropy pomůže peruánským malým a středním podnikům firma Retailys.

Tripartita, 28. 6. 2019, online verze článku

 

Asie otevírá brány českým startupům

Asijský kontinent patří startupům. Zvlášť jeho jihovýchodní část. Oblast nabízí nejen rozvíjející se trhy čítající 650 milionů obyvatel, ale také investice do inovací a podporu vědeckovýzkumných center. Jedním z účastníků akceleračních projektů byl i Petr Heller s projektem Retailys, kterému se díky tomu podařilo získat osmimilionovou investici. 

Týdeník EURO, 24. 6. 2019, online verze článku

 

Retailys začíná po Asii pronikat i do zemí Latinské Ameriky

Česká technologická e-commerce společnost Retailys podnikla první kroky k obchodním aktivitám v Latinské Americe, když byla jako jediná tuzemská IT firma vybrána do delegace zahrnující místopředsedu vlády Richarda Brabce, prezidenta Svazu průmyslu a dopravy Jaroslava Hanáka a řadu významných českých firem a svoje řešení představila v Peru a Kolumbii.

roklen24, 27. 4. 2019, online verze článku

 

Dvacet firem z České republiky vyráží do Německa hledat obchodní partnery

Dvacítka společností zaměřených na IT technologie, robotiku, umělou inteligenci a automotive se v pondělí 1. dubna 2019 vypraví na Podnikatelskou misi do Magdeburgu. Setkají se tam se zástupci téměř 40 místních firem a obchodní kontakty budou moci hledat také na světovém veletrhu v Hannoveru.

Krajská hospodářská komora Moravskoslezského kraje, 1. 4. 2019, online verze článku

 

Asijské trhy čekají na další české start-upy

Jihovýchodní Asie bude v červnu a červenci dějištěm významných událostí Innovfest Unbound Singapore (27. – 28. 6. 2019) a RISE Hong Kong (8. – 11. 7. 2019). Vydají se na ně zástupci technologických společností a start-upů z celého světa. Setkat se s místními obchodními partnery a potenciálními investory, připravit si půdu pro expanzi nebo si třeba jen ověřit svůj podnikatelský plán a načerpat inspiraci mohou české start-upy nejen na nich, ale i na týdenním pobytu v Singapuru organizovaném CzechInvestem spolu se zdejším podnikatelským akcelerátorem Expara.

Technický týdeník, 1. 3. 2019, online verze článku

 

Čtyři české start-upy míří na technologickou konferenci Slush Tokyo

Čtyři české start-upy UNIOSO, Retailys, MobileSoft a Mindee app vyráží na technologickou konferenci Slush Tokyo.

Portál BusinessInfo, 21. 2. 2019, online verze článku

 

Retailys.com zastupoval české startupy na misi českých podniků do Asie

Ve dnech 13.-19. ledna 2019 byl jednatel společnosti Retailys.com Petr Heller členem podnikatelské delegace doprovázející předsedu vlády Andreje Babiše a ministryni průmyslu a obchodu Martu Novákovou na jejich cestě po několika zemích jižní a jihovýchodní Asie. Retailys.com byl jediný český startup, který se delegace zúčastnil. A své e-commerce řešení měl v průběhu mise možnost představit v Singapuru, Thajsku a Indii.

czechstartups.org, 24. 1. 2019, online verze článku

 

Podnikatelská mise do jižní Indie otevřela dveře na místní trh

Ve dnech 26. – 30. 11. 2018 navštívila delegace českých firem a institucí připravovaná v rámci projektu na podporu ekonomických zájmů (PROPED) ve spolupráci s Asociací malých a středních podniků a živnostníků ČR (ASMSP ČR), Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR a kanceláří CzechTrade v Bengalúru indický svazový stát Karnátaka. V hlavním městě Bengalúru a v Mysúru uskutečnila sérii jednání s profesními asociacemi, místními podnikateli, se zástupci vlády a vládních institucí a také s indickými konzultantskými a developerskými společnostmi.

Velvyslanectví ČR v Dillí, 10. 12. 2018, online verze článku

 

Asijské zkušenosti 4 českých startupů: Proč tam jít a jak se prosadit

Česká republika je ze světového hlediska malým trhem, proto i tuzemské startupy zkoušejí prorazit v zahraničí. Oproti evropským a americkým trhům se ty asijské vymykají nejenom kulturními, ale i byznysovými zvyky. V Těchinternetech jsme se podívali na to, jak to tam vypadá, proč se tam vydat a jaké jsou reálné zkušenosti českých startupů.

tyinternety.cz, 26. 10. 2018, online verze článku

 

Když je e-shopu ČR malá, nastupuje Retailys

S pomocí Retailys.com může každá malá nebo střední firma prodávat své produkty do celého světa. Český startup, který vyvinul nástroj na vícekanálový online prodej, po návratu z akceleračního programu v Singapuru expanduje.

echo24, 3. 9. 2018, online verze článku

 

Podívejte se na TOP10 seed startupů z České republiky

Zde je 10 startupů z české startupové scény, které byly vybrány k účasti v soutěži Seedstars Czech 3rd edition o možnost reprezentovat zemi na summitu Seedstars CEE Summit a na globálním summitu Seedstars Summit ve Švýcarsku.

tyinternety.cz, 3. 9. 2018, online verze článku

 

Retailys.com s.r.o. získal od investorů 8,75 milionů korun

Český technologický start-up Retailys.com úspěšně dokončil první kolo financování a od investorů vybral 8,75 miliónů českých korun prostřednictvím emise konvertibilních dluhopisů.

czechstartups.cz, 30. 7. 2018, online verze článku

 

Za doprovodu CzechInvestu vyrazily 4 české start-upy na unbound London

Jednoduchá aplikace pro drobné podnikatele Lumeer, IoT sada pro tvorbu vlastních elektronických zařízení jako je detektor pohybu či termostat nazvaná BigClown, již známý systém pro globální provoz e-shopů Retailys.com a aplikace pro cestovatele umožňující pronájem cestovatelských a sportovních potřeb The Joystree. To jsou produkty čtyř českých start-upů, které se díky projektu CzechDemo agentury CzechInvest představí mezinárodní start-upové komunitě na konferenci unbound London, která se koná 18. a 19. července 2018.

Parlamentní listy, 18. 7. 2018, online verze článku

 

Český e-commerce startup Retailys vybral za den na Fundlift.cz přes milion korun

Česká crowdfundingová investiční platforma Fundlift.cz spustila další investiční kampaň. Během včerejšího dne na Fundlift vstoupil zhruba rok starý český startup Retailys, který vytváří nástroje pro vícekanálový prodej umožňující firmám prodávat své produkty do celého světa. Během prvních 24 hodin se mu podařilo vybrat od desítek investorů více než 1 milion

CzechCrunch, 29. 5. 2018, online verze článku

 

Retailys.com otevírá pobočku v Singapuru

Český start-up Retailys.com založil koncem dubna 2018 v Singapuru dceřinou společnost Retailys.com Pte. Ltd. Po Londýně se tak jedná již o druhou zahraniční pobočku společnosti. Retailys.com zahájil svoji činnost v druhé polovině roku 2017 a je zároveň čerstvým absolventem projektu CzechAccelerator agentury CzechInvest.

Czech Invest, 7. 5. 2018, online verze článku

 

Klatovský startup jede nakopnout své podnikání do Singapuru

Nejen v Silicon Valley nebo New Yorku můžou české startupy získat cenné zkušenosti pro rozvoj jejich podnikání. Podporu pro rozvoj svého byznysu naleznou i na dalekém východě, konkrétně v Singapuru, kam se chystá Petr Heller ze společnosti Retailys, sídlící v západočeských Klatovech. Ten se do této destinace dostane díky programu CzechAccelerator agentury CzechInvest.

Roklen24, 15. 2. 2018, online verze článku

 

Vyzkoušejte Retailys nezávazně

Nezávazně si vyzkoušejte, jak funguje Retailys, jaké má funkce, a jak vám vyhovuje uživatelské rozhraní. Zdarma si vytvoříte e-shop do 10 produktů a 10 objednávek.
Vyzkoušet zdarma