Rakousko

Chcete se dozvědět více o expanzi do této země? Připravili jsme pro vás podrobný souhrn e-commerce trhu, který si můžete zobrazit kliknutím na tlačítko níže nebo zadejte váš e-mail a pošleme vám jej přímo do schránky.

  Vložením e-mailu souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů a všeobecnými obchodními podmínkami.

  Hlavní město
  Vídeň
  Měna
  Euro
  Počet obyvatel
  8 950 000
  Jazyk
  Němčina

  Fakta a statistiky

  Rakousko je stát ležící ve střední Evropě a patří do top 20 nejvyspělejších zemí světa. Velký počet aktivních e-shopů svědčí o velké konkurenci a vysokých nákladech spojených s provozem e-shopu. E-commerce v zemi zaznamenává stabilní meziroční nárůst, a v Evropě se řadí mezi nejvyspělejší online trhy. Stále více Rakušanů nakupuje na zahraničních e-shopech, a to převážně na německých. V našem článku popíšeme, jak funguje internetový obchod v Rakousku, jaké kategorie zboží se nejlépe prodávají, a jak funguje logistika či preference platebních metod.

  PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  9%
  Růst trhu
  6,00 mld €
  Obrat online prodeje
  11 000
  Množství e-shopů v zemi
  800
  Počet obyvatel na jeden e-shop
  21%
  Daňové zatížení
  76%
  Míra užívání internetu

  Co od nás dostanete

  Přehled stavu
  e-commerce
  Struktura uživatelů internetu
  Souhrn e-commerce v číslech
  Lokální specifika
  pro e-shopy
  Používané platební a dopravní metody
  Tipy k prodeji

   Vložením e-mailu souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů a všeobecnými obchodními podmínkami.

   Využijte naše know-how při zahraniční expanzi

   Data a reporty na jednom místě

   Tržby, návštěvnost webu, skladové zásoby i další údaje najdete přímo v aplikaci. Data lze filtrovat podle času, země, produktů a dalších kritérií. Automaticky si vygenerujete grafy nebo třeba geografickou mapu tržeb.

   Automatizace vám ušetří práci

   Rutinní činnost necháváme algoritmům. Retailys za vás hlídá změny DPH i kurzy měn a předejde tomu, aby zákazník objednal vyprodané zboží. Pomocí synchronizace e-shopů urychlíte expanzi do dalších zemí.

   Online tržiště a srovnávače zboží

   Váš český e-shop napojíme na Zboží.cz, Heureku nebo MALL Marketplace. V zahraničí vás napojíme na Amazon, Ebay, německé Idealo, britský PriceRunner, polské Ceneo a další platformy.

   Vyzkoušejte Retailys nezávazně

   Nezávazně si vyzkoušejte, jak funguje Retailys, jaké má funkce, a jak vám vyhovuje uživatelské rozhraní. Zdarma si vytvoříte e-shop do 10 produktů a 10 objednávek.
   Vyzkoušet zdarma