Začali jsme vývojem e-shopů. Teď pomáháme firmám uspět v Evropě

Náš tým

Před Retailys jsme měli devět let praxe s vývojem platformy pro e-shopy. Zakladatel firmy Petr Heller vedl mezinárodní internetový obchod Puzzlepoint.cz a prodával v Německu, USA i Jižní Koreji. Díky kontaktům z ročního pobytu v Cambridge navštívil jako jeden z prvních Čechů sídlo světového e-commerce giganta Alibaba.

Získal tak další cenné zkušenosti s mezinárodním online byznysem. Přišel s myšlenkou softwarového řešení pro snadnou správu několika e-shopů v různých zemích, které jsou přímo napojené na online tržiště a srovnávače zboží. A tak vzniklo Retailys.

Nápad jsme úspěšně realizovali díky zapojení do programu CzechInvestu. Vyhráli jsme řadu ocenění za digitální inovace v podnikání a dnes naše řešení využívají firmy z celého světa.

Co je pro nás v Retailys důležité

Know-how zahraniční expanze
Nejsme jen vývojáři software. Známe evropské trhy a víme, co na nich funguje. Poradíme vám s daněmi, místními dopravci i lokalizací e-shopu.
Jeden nástroj pro celý online byznys
Na jednom místě najdete databázi produktů, objednávky, sklady i kompletní reporting. Náš systém zároveň předchází nejčastějším problémům zahraniční expanze.
Omnichannel řešení
Klíčová výhoda Retailys je propojení všech prodejních kanálů. Pomocí jednoho systému budete řídit e-shop i prodej na pobočkách, online tržištích a srovnávačích zboží.

Náš tým

Luboš Mazanec
Olga Dubská
Graphic designer

Působí v Retailys jako grafický designer a webdesigner. Zabývá se tvorbou vektorové grafiky, kreativním zpracováním firemních propagačních materiálů, vizuálního stylu a návrhy webových stránek.   

Ondřej Trišč
Junior Developer

Junior webový vývojář se zaměřením především na front end. Jeho vášní je React, ale nemá problém ani s vytvářením externích PHP aplikací, které integrují do systému Retailys napojení na služby třetích stran.

Petr Majdl
Customer support

Specialista na omnichannel systém Retailys se zaměřením na zákaznickou podporu. Poskytuje zákaznickou i technickou podporu klientům, kteří chtějí expandovat a rozšířit své podnikání v dalších státech. Dobře se orientuje na zahraničních trzích, napojuje e-shopy na srovnávače a tržiště.

Dušan Makrlík
E-commerce specialist

E-commerce konzultant, který navazuje kontakty s budoucími zákazníky a zároveň buduje vztah se současnými klienty systému Retailys pro zahraniční expanzi. Jeho specializací jsou lokální specifika zahraničních trhů a strategie pro expanzi do Evropy.

Jan Ruda
Backend developer

Je programátorem a miluje vývoj aplikací na klíč. Nejsou mu cizí konfigurace serverů a cloudových služeb včetně devops (CI/CD). Píše v jazycích PHP, Python, C#, Bash.

Petr Řepa
Frontend developer

PHP vývojář jádra systému Retailys. Je součástí Retailysu od jeho vzniku a za tu dobu získal mnohaleté zkušenosti z oblasti eCommerce, BI a Cloudových služeb. 
O své zkušeností se rád podělí a poskytuje technickou podporu pro team.

Petr Heller
CEO

Petr Heller stál u zrodu firmy Retailys s.r.o. od samého počátku. V současné době se aktivně stará o chod firmy, programuje internetové aplikace, komunikuje s klienty a  vymýšlí pro ně komplexní strategie pro podnikání na Internetu. 

Ocenění a významné události

Naším cílem je změnit, jak lidé přemýšlí o cloudu na velké škále.
Digitální firma roku 2019
1. místo

Rok digitálního podnikání je iniciativa Asociace malých a středních firem. Zaměřuje na technologické trendy a připravuje české firmy na Průmysl 4.0.

Iniciativa pravidelně pořádá soutěž Digitální firma roku, kde jsme získali největší počet hlasů a stali se tak Digitální firmou roku 2019!

Digitalizace a platba
2. místo

Na konferenci Digitalizace a platba se udělují ceny za rozvoj technologií v obchodu. V minulosti zvítězil například Mastercard. V roce 2019 se Retailys umístil druhý za přínos v digitalizaci obchodu!

Konferenci pořádá Asociace pro elektronickou komerci (APEK), Svaz obchodu a cestovního ruchu (SOCR) a Asociace malých a středních firem (AMSP).

When Corporate CEOs meet Startup Founders
Finále
Microsoft pořádá soutěž „When Corporate CEOs meet Startup Founders“, která propojuje korporace a startupy. Podařilo se nám dostat až do finále. Hned po soutěži se Microsoft stal naším oficiálním partnerem a navázali jsme těsnou spolupráci v oblasti vývoje technologií.

Další účasti

Vedle získaných ocenění je Retailys pravidelně zván jako příklad českých inovativních firem k účasti na konferencích, soutěžích inovativních firem či významncýh IT událostí prakticky po celém světě, např.:

Startup World Cup & Summit, Praha, 2017 - soutěž nejvíce inovativních firem ze střední Evropy.
Unbound, Londýn, 2018 - výběr startupů za účasti vládní agentury CzechInvest
Seedstars, Praha, 2018 - finalista národního kola nejinovativnějších mladých IT firem z České republiky
CzechMatch, Singapore, 2018 - soutěž významných startupů v Singapuru, Retailys skončil na druhém místě
National University of Singapore, Singapore, 2018
CzechTrade - seminář Podnikání v Singapuru, Praha, 2018
Slush Tokyo, Japonsko, 2019 - představení nejvíce invoativních firem z České republiky na veletrhu v Japonsku
StartUp Nation, Thajsko, 2019 - osobní pozvání pro společnost Retailys od velvyslankyně Thajského království Ureerat Chareontoh na představení v Thajsku
RutaN, Medelín, Kolumbie, 2019 - pozvání od inovačního centra v městě Medelín, kde Retailys prezentoval e-commerce v České republice
Oficiální návštěva společnosti Alibaba, Hangzhou, Čína, 2019 - za účasti předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu byl Retailys pozván k představení společnosti Alibaba v jejím sídle v čínském městě Hangzhou a byly diskutovány možnosti technologického propojení těchto dvou e-commerce platforem

Přidej se do našeho týmu

Pomáháme firmám uspět na evropských trzích. Přijde ti to jako dostatečná výzva? Pošli nám svůj životopis.

Hledáme nové kolegy do kanceláří v Praze a v Klatovech. Čeká tě jedinečná zkušenost v mezinárodní e-commerce, příjemné pracovní prostředí a tým pohodových lidí.

Otevřené pozice

Vyzkoušejte Retailys nezávazně

Nezávazně si vyzkoušejte, jak funguje Retailys, jaké má funkce, a jak vám vyhovuje uživatelské rozhraní. Zdarma si vytvoříte e-shop do 10 produktů a 10 objednávek.
Vyzkoušet zdarma