Rumunsko

Hlavní město
Bukurešť
Měna
Rumunský lei
Počet obyvatel
19 520 000
Jazyk
Rumunština

Fakta a statistiky

Rumunsko se nachází na Balkánském poloostrově v jihovýchodní části Evropy. Země je členem NATO a EU. Rumunské hospodářství lze charakterizovat jako rychle se rozvíjející smíšenou ekonomiku a stát je největším producentem elektroniky ve střední a východní Evropě. Jedná se o sedmou nejlidnatější zemi EU, hlavní město Bukurešť je pak šestým největším městem v rámci Evropské unie. Mezi hlavní vývozní partnery Rumunska patří Německo, Itálie a Francie, zatímco nejdůležitějšími partnery pro dovoz jsou Německo, Itálie a Maďarsko. V následujících řádcích se dočtete o stavu e-commerce v této zemi, dozvíte se, jaké jsou zde nejprodávanější kategorie zboží na internetu, a seznámíte se se specifikami místního online trhu.

17%
Růst trhu
2,15 mld €
Obrat online prodeje
15 000
Množství e-shopů v zemi
1286
Počet obyvatel na jeden e-shop
20%
Daňové zatížení
55%
Míra užívání internetu

Co od nás dostanete

Přehled stavu
e-commerce
Struktura uživatelů internetu
Souhrn e-commerce v číslech
Lokální specifika
pro e-shopy
Používané platební a dopravní metody
Tipy k prodeji

  Vložením e-mailu souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů a všeobecnými obchodními podmínkami.

  Využijte naše know-how při zahraniční expanzi

  Data a reporty na jednom místě

  Tržby, návštěvnost webu, skladové zásoby i další údaje najdete přímo v aplikaci. Data lze filtrovat podle času, země, produktů a dalších kritérií. Automaticky si vygenerujete grafy nebo třeba geografickou mapu tržeb.

  Automatizace vám ušetří práci

  Rutinní činnost necháváme algoritmům. Retailys za vás hlídá změny DPH i kurzy měn a předejde tomu, aby zákazník objednal vyprodané zboží. Pomocí synchronizace e-shopů urychlíte expanzi do dalších zemí.

  Online tržiště a srovnávače zboží

  Váš český e-shop napojíme na Zboží.cz, Heureku nebo MALL Marketplace. V zahraničí vás napojíme na Amazon, Ebay, německé Idealo, britský PriceRunner, polské Ceneo a další platformy.

  Vyzkoušejte Retailys nezávazně

  Nezávazně si vyzkoušejte, jak funguje Retailys, jaké má funkce, a jak vám vyhovuje uživatelské rozhraní. Zdarma si vytvoříte e-shop do 10 produktů a 10 objednávek.
  Vyzkoušet zdarma