Co doplněk umožní?

  • statistická data o vašich návštěvnících
  • vyhodnocení efektivnosti reklamy a úspěšnost SEO
  • bezplatná analýza vašeho webu

Google Analytics (zkráceně GA) je bezplatný nástroj umožňující vlastníkům webových stránek shromažďovat a následně sledovat a analyzovat statistická data o uživatelích svého webu. Na základě zjištěných údajů tak umožňuje jeho optimalizaci a dodatečnou úpravu. 

Základní vlastnosti doplňku:

Služba Google Analytics se stala neodmyslitelnou součástí vyhodnocování úspěšnosti většiny e-shopů. Pomocí ní máte přehled o návštěvnosti svého webu, o průměrné délce trvání jedné návštěvy apod. Vidíte i to, ve které fázi zákazník ukončil nákupní proces. S využitím GA můžete monitorovat návštěvnost svého webu, její vývoj, konverzní poměr či chování návštěvníků a jejich strukturu. GA vám ukáže též to, zda se návštěvníci dostali na vaše stránky přímo či přes odkazy, jaká je efektivnost vaší reklamy, úspěšnost SEO a mnoho dalšího.

Jak již bylo uvedeno výše, služba je zdarma, navíc funguje i v českém jazyce. Pro její využívání je třeba zřídit si účet Google Analytics. Máte-li zřízený účet od Googlu, pak stačí pouze vyplnění přihlašovacího formuláře prostřednictvím vaší e-mailové adresy a hesla. V opačném případě se musíte zaregistrovat. Dále si necháte vygenerovat měřicí javascriptový kód (tzv. tracker), který se vloží na každou jednotlivou stránku vašeho webu.

Proč si vybrat tento doplněk?

Díky monitorování návštěvníků vašich stránek snadno zjistíte kdo má o váš web zájem, co návštěvník hledá a jakým způsobem stránky vylepšit po lepší konverzní poměr.

Máte o doplněk zájem? Napište prostřednictvím formuláře níže!

Do kolonky Předmět uveďte prosím název doplňku, o který máte zájem.

    *vložením e-mailu souhlasíte se Zásadami ochrany osobních údajů a Všeobecnými obchodními podmínkami