Co doplněk umožní?

  • zobrazení vašich produktů na nejpopulárnějším vyhledávači v sekci Nákupy
  • nejlepší zdroj konverzí pro váš e-shop

Služba Google shopping funguje na principu srovnávače zboží. Jedná se o platformu, na které se nachází jednotlivé produkty. Samotný prodej Google nákupy nepodporují, slouží pouze jako jakýsi zprostředkovatel a nástroj k propagaci zboží.

Základní vlastnosti doplňku:

Reklamní kampaně se zobrazují v běžném vyhledávání (SERP), v záložce Nákupy a na dalších Google platformách. Za účelem propisování do klasických výsledků vyhledávání na Googlu je nutné vytvořit PLA kampaň (reklama s produktovými informacemi) v Google Ads. Služba umožňuje cílit na zákazníky, kteří se nacházejí v pokročilé fázi nákupního procesu a už se jen rozmýšlejí, v jakém obchodě daný produkt zakoupí. Zboží lze filtrovat dle kategorií, jako je cena apod. Google nákupy umožňují porovnat u konkrétního zboží jeho cenu a poté vás přesměrují na konkrétní obchod.  

Pro aktivaci Google nákupů je nejprve třeba mít účet u Google Ads. Druhý krok sestává z registrace v Google Merchant Center. Dále je nutné tyto dva účty propojit, nechat si ověřit svůj web a nakonec nahrát XML feed.

Proč si vybrat tento doplněk?

Nákupy Google využívají technologie Google k vyhledání a posouzení produktů z internetových obchodů celého webu, a pak zákazníky přesměrují přímo na místo, kde je můžou koupit – třeba na váš e-shop.

Máte o doplněk zájem? Napište prostřednictvím formuláře níže!

Do kolonky Předmět uveďte prosím název doplňku, o který máte zájem.

    *vložením e-mailu souhlasíte se Zásadami ochrany osobních údajů a Všeobecnými obchodními podmínkami