Kterým směrem expandovat s vašim e-shopem? Poradíme vám!

Chcete naplno využít potenciál vašich produktů a lokální trh je pro vás již malý? No jo, ale kterým směrem se vydat!  

V dnešní době roste e-commerce trh téměř raketovou rychlostí a nikdo z nás nechce propásnout příležitost. Jen v České republice je momentálně přes 40 000 e-shopů a jejich číslo stále nabývá. Expanze e-shopu je však časově náročná a pro menší online obchody může být lepší expandovat postupně. Časem k zahraničním obchodům přidáte nějaké marketplaces a v tu ránu máte hned několik prodejních kanálů! 

Kde začít?  

Rádi vám s výběrem poradíme při konzultaci zdarma, nebo přes zákaznický chat! Pokud si chcete zvolit vlastní cestu, níže najdete několik tipů, jak na to. 

Růstový potenciál trhů 

První věc, kterou byste měli udělat je, porovnat e-commerce data jednotlivých zemí. Především pak meziroční růst trhu v dané zemi a aktuální hodnotu. Tyto údaje mohou být jedním ze základních rozhodovacích faktorů při volbě země. Proč? Protože vašim cílem je vybrat takovou zemi, kde je e-commerce na vzestupu. V ideálním případě je trh dané země výnosný, ale nikoli přehlcený. 

Z pravidla platí, že rozsáhlý trh jako Německo, nebo Rakousko už roste pomaleji, ale zároveň je snazší se na něj dostat, protože je na expanzi dobře připraven. Více informací o jednotlivých zemích naleznete zde  

Příklady zemí vhodných k rychlé expanzi

Rakousko
Německo
Polsko

Konkurenceschopnost produktu na daném trhu 

Rozhodně začněte s průzkumem trhu. Je třeba znát konkurenční e-shopy, hojnost jejich zastoupení, kvalitu produktů, nebo cenu. Mnohdy nemá cenu expandovat na zahraniční trh s produkty jako je běžně dostupná elektronika a produkty světových značek. Proč? Jelikož jejich zastoupení bude nejspíš v cizině podobné jako u nás. Lehce dostupné zboží lze koupit stejně snadno v Německu i Rakousku, nebo Bulharsku.  

Máte unikátní produkt? Super! Budete to mít na trhu výrazně jednodušší, ale musíte si stejně tak zjistit, zda je po produktu na trhu poptávka.  

Poptávka po produktu podle klíčových slov ve vyhledávání 

Potřebujete zjistit, zda bude o váš produkt zájem? Není nic jednoduššího než googlit! Snažit se najít podobný produkt nebo sortiment z pohledu zákazníka. Zkrátka napsat do vyhledávače fráze, které by zadal váš potenciální zákazník, kdyby hledal váš produkt.  

SEO je jeden z nejúčinnějších způsobů, jak zjistit více informací o konkurenci. Pokud se ve výsledcích na prvních stranách objeví podobné zboží jako to vaše, je šance, že je o něj zájem.  

Naopak pokud je několik stran plných identickými produkty, kterým nemůžete konkurovat cenou nebo kvalitou, je expanze v dané zemi na uvážení. V takovém případě se dá předpokládat, že je konkurence vyšší a bude dražší i marketing a propagace produktu.

Proč expandovat s Retailys?

  • Díky Omnichannel systému šetříme váš čas. (Díky omnichannel systému ovládáte v jedné administraci
    všechny své prodejní kanály)
  • Poradíme vám s expanzí.
  • Individuální přístup ke každému klientovi – Spoustu integrací napojíme za vás!
  • Naše zákaznická podpora funguje 7 dní v týdnu.
  • Rádi vám pomůžeme i s marketingem.
  • Známe Evropský trh a lokální specifika jednotlivých zemí.
  • Vytvoříme vám vlastní e-shop kdekoli po Evropě, nebo vás napojíme na lokální marketplaces (online tržiště)

Vyzkoušejte Retailys nezávazně

Nezávazně si vyzkoušejte, jak funguje Retailys, jaké má funkce, a jak vám vyhovuje uživatelské rozhraní. Zdarma si vytvoříte e-shop do 10 produktů a 10 objednávek.
Vyzkoušet zdarma