Letní novinky ze světa online tržišť

Online tržiště nabírají na popularitě i v České republice. Pojďte se společně s námi podívat na novinky od Allegra a jaké změny proběhly u společnosti Alza.

Prodávejte na Allegro.cz

Všichni jste jistě zaregistrovali vstup polského e-commerce giganta, online tržiště Allegro na český trh. Allegro se řadí mezi 10 největších online tržišť na světě a přes jeho stránky nakoupí měsíčně až 22 miliónů zákazníků, kteří mohou vybírat z nabídky 128 tisíc prodejců.

Aktuálně nabízí Allegro.cz velmi výhodné nabídky pro nové prodejce. Podnikatelský účet si můžete spustit zcela zdarma a v rámci Uvítacího Programu na vás čekají tyto výhody:

 • Sleva až 100 % na provize a marketingovou reklamu
 • vedení účtu pro nováčky bez měsíčních poplatků
 • možnost využití programu po dobu 90 dní
 • profesionální předplatné k vyzkoušení zdarma

Podmínkou do zařazení do Uvítacího programu je ověření vašeho firemního účtu od 1. července do 31. srpna 2023. Při registraci po tomto datu vám již bude účtován měsíční poplatek za vedení účtu 39 – 3000 PLN v závislosti na druhu balíčku předplatného, a také provize z prodeje podle kategorie produktu (2,5-15%).

Efektivní marketing můžete zajistit pomocí Allegro Ads, které jsou umisťovány na viditelná místa v rámci platformy. Můžete vytvářet výhodné balíčky, placené reklamy a přivést tak zákazníky do vašeho obchodu. Výsledky reklamy lze sledovat ve vašem prodejním účtu.

Listování produktů je aktuálně na Allegru bez poplatku. Pokud si s manuálním vložením nebo API propojením nechcete lámat hlavu, Retailys vám pomůže se zalistováním produktů i nastavením účtu.

Využít můžete také službu One Fulfillment by Allegro, díky které vám odpadnout starosti o skladové hospodářství, zrychlí se odbavení vašich zásilek (odbavení funguje 24/7) a vy budete mít více času věnovat se ostatním aspektům podnikání.

Allegro dokončilo v loňském roce akvizici českého tržiště MALL.cz , a díky masivním kampaním polského giganta a výhodnějším cenám ustupuje MALL.cz do pozadí. Zda zmizí z trhu zatím není zcela jisté, nicméně pokud aktuálně prodáváte na MALL.cz, měli byste začít uvažovat o spuštění účtu také na Allegru a být na případné změny připraveni. Kompletní služby pro založení účtu na Allegro vám zprostředkuje Retailys.

Alza Marketplace se mění na Alza Trade

Populární český marketplace Alza oznámil dne 26.července 2023 změnu svého názvu. Nyní bude vystupovat pod názvem Alza Trade. Zavádí nový koncept obchodní služby, kdy zákazník při nákupu uzavírá smlouvu přímo s Alzou, ale nikoliv s prodejcem, jak je tomu běžně na online tržištích. Chce se tímto krokem odlišit od konkurenčních online tržišť a zkvalitnit služby pro své zákazníky i prodejce.

Prodejci na Alza Trade se nově stávají dodavateli a platforma je zodpovědná za kompletní prodejní proces i následnou péči jakou jsou např. vratky a reklamace. Zákazníci mohou využít pro tyto procesy i AlzaBoxy, kterých je v ČR již přes 1400.

Pro zákazníky tak odpadá například problém se zahraničními prodejci, kteří případné dotazy či reklamace řeší v jiném jazyce a nevztahují se na ně české dozorčí orgány, jako je např. Česká obchodní inspekce. Alza také garantuje všem zákazníkům záruku na zakoupené produkty po dobu 24 měsíců, a to i firmám, přestože ty ze zákona záruku garantovanou nemají.

Prodejní podmínky jsou velmi vstřícné, jako prodejci neplatíte žádné poplatky. Alza Trade si pouze naúčtuje marži, která zahrnuje:

 • oslovení až 5 miliónů zákazníků Alzy
 • využití 39 showroomů a poboček
 • základní marketingovou podporu (PPC, SEM) včetně Alzáka
 • náklady za dopravu
 • profesionální zákaznický servis 24/7

Pro prodej nemusíte mít ani vlastní e-shop. Je třeba pouze zajistit:

 • podklady pro zalistování zboží (zboží včetně EAN kódu, fotky, základní údaje), které můžete předat ručně nebo přes XML feed
 • odeslání zboží (štítky můžete tisknout v rozhraní systému Alzy)
 • předání dopravci, kterého zajistíte vy nebo Alza

Kolik si naúčtuje Alza marži za prodej vašeho produktu můžete zkontrolovat ZDE. Jediné produkty, které na Alze nemůžete prodávat jsou erotické pomůcky, zbraně, cigarety a tabák.

Prodávat na Alza Trade může každý, ať už se jedná o malou rodinnou firmu nebo zaběhlý e-shop. Jediné, co potřebujete je české DIČ a pokud již vlastní e-shop máte, stačí pouze propojit Alzu s vaším systémem. Retailys vám dokáže pomoci s prvotní registrací a zalistováním produktů nebo i s pokročilejší správou účtu, kdy je nutné API propojení.

Zaujal vás prodej na Allegru nebo Alza Trade? Potřebujete poradit s vašimi prodeji na těchto tržištích? Sjednejte si s námi nezávaznou schůzku a dozvíte se více!

Vyzkoušejte Retailys nezávazně

Nezávazně si vyzkoušejte, jak funguje Retailys, jaké má funkce, a jak vám vyhovuje uživatelské rozhraní. Zdarma si vytvoříte e-shop do 10 produktů a 10 objednávek.
Vyzkoušet zdarma