Prodávejte jednoduše na 9 trzích Amazonu díky nové službě EEA

Jste aktivním prodejcem alespoň na jednom evropském tržišti Amazon a přemýšlíte, jak expandovat i do dalších zemí Evropy, kde Amazon působí? Nyní můžete díky službě European Expansion Accelerator (EEA) snadno expandovat na všech 9 evropských Amazon tržišť již do 3 pracovních dnů!

Obrázek 1: European Expansion Accelerator Guide [Online]. Dostupné z: www.amazon.com [11.5.2023]

Co je služba EEA

European Expansion Accelerator (EEA) je nové řešení, díky kterému můžete expandovat na všechny evropské Amazon trhy (Spojené království, Německo, Francie, Itálie, Španělsko, Nizozemsko, Švédsko, Polsko a Belgie) a můžete při tom využívat pouze jedno přihlášení do portálu Seller Central pro obsluhu účtů na různých evropských tržištích Amazon.

Díky automatizaci veškerých kroků nutných pro expanzi, jako je např. nastavení vašeho účtu, přizpůsobení produktů, nastavení přepravy nebo překlad, se nakonfigurují automaticky v novém obchodě pomocí pouhých několika kliknutí. Celý proces je opravdu jednoduchý a velmi rychlý – Amazon garantuje aktivaci do 3 pracovních dnů!

Jak službu spustit

  • Přihlaste se do svého Seller Central účtu nebo klikněte ZDE a přejděte do Sell Globally sekce.
  • Následně bude předvybráno až 9 evropských zemí, do kterých můžete expandovat, je na vás, kolik si jich vyberete. Pokud jsou některé státy nedostupné, zkontrolujte v nastavení, zda jste registrovaní pro prodej do této země, případně zda není požadována registrace VAT nebo UOSS (Union One-Stop-Shop).
  • Amazon automaticky určí váš zdrojový obchod, ze kterého bude čerpat data pro nastavení nových cílových zemí. Pokud prodáváte jen v jedné zemi, bude vybrán tento, pokud ve více zemích, tak bude zvolen ten, který má nejaktivnější nabídky.
  • Doprava se nastaví rovněž podle údajů ve vašem zdrojovém obchodě (jako např. čas dodání, doprava zdarma od určité částky atd.). Zkontrolujte, zda máte nastavenou mezinárodní přepravu do cílové země.
  • V případě nabídek FBA se zdrojová data upraví o daně, poplatky a případně i směnný kurz cílové země.
  • Dále proběhne automatická kontrola vašeho katalogu ze zdrojového obchodu, zda neobsahuje některé produkty, které v nové cílové zemi podléhají schválení.
  • O listing produktů se postará nástroj Build International Listings, který pomáhá vytvářet a aktualizovat nabídky ze zdrojového obchodu do dalších vámi vybraných. Nástroj aktualizuje nabídky a ceny v cílových obchodech na základě vámi zadaných nastavení a směnných kurzů.
Obrázek 2: European Expansion Accelerator Guide [Online]. Dostupné z: www.amazon.com [11.5.2023]
  • Na závěr budete vyzváni ke kontrole nastavení vašich nových obchodů a potvrdíte tlačítkem ‘Activate merchant fulfilled listings’.

Jak vidíte, toto stručné shrnutí postupu aktivace služby EEA ukazuje, že nastavení této služby není složité. Nicméně, pokud si nebudete jistí s některým krokem, neváhejte se nám ozvat.


Proč využívat služby EEA?

Diverzifikujte svůj příjem

Rozšíření na více evropských obchodů pomáhá diverzifikovat váš příjem, což vám dává výhodu v různých sezónních obdobích a prodejních vrcholech v Evropě.

Miliony nových zákazníků

Oslovte svými produkty miliony nových zákazníků z různých koutů Evropy!

Rozšiřte svůj byznys na pár kliknutí

Expanze na další tržiště Amazon s využitím pouze jednoho účtu v Seller Central. Veškeré procesy spojené s expanzí jsou navíc automatizovány.

9 zemí Evropy pod jedním účtem

Do 3 dnů prodávejte v zemích Velká Británie, Německo, Francie, Itálie, Španělsko, Nizozemsko, Švédsko, Polsko a Belgie.

Vyzkoušejte Retailys nezávazně

Nezávazně si vyzkoušejte, jak funguje Retailys, jaké má funkce, a jak vám vyhovuje uživatelské rozhraní. Zdarma si vytvoříte e-shop do 10 produktů a 10 objednávek.
Vyzkoušet zdarma