Co doplněk umožní?

  • pokročilé metody na odhalení podvodných transakcí
  • transparentní ceny
  • desítky platebních metod ve 135 jazycích
  • funkční ve 25 zemích světa

Stripe je jednou z nejmodernějších a nejpopulárnějších platebních bran na světě umožňující snadné přijímání plateb a správu byznysu online formou. Službu, za jejímž zrodem stojí kalifornský startup, využívají firmy po celém světě, které díky ní mohou expandovat v globálním měřítku. Snaha o globálnost je ostatně i jedním z cílů samotných tvůrců této platební brány, proto byl Stripe v roce 2020 spuštěn i v České republice.

Základní vlastnosti doplňku:

Platební brána funguje ve více než 25 zemích světa a podporuje desítky platebních metod ve 135 měnách. Podporuje platební karty (VISA, Maestro, MasterCard, American Express), on-line bankovní převody i elektronické i peněženky (Apple Pay, Goggle Pay) a platby jsou okamžitě viditelné na vašem účtu.

Stripe umožňuje navrhnout si vlastní vzhled platební brány, a to pomocí Stripe Elements. Díky předpřipraveným komponentům v uživatelském rozhraní, můžete přizpůsobit platební bránu vašemu e-shopu. 

Poplatky se liší podle toho, zda platba proběhla v Evropě nebo mimo ni. V případě, že zákazník platí evropskou kartou je poplatek za transakci 1,4 %. V opačném případě 2,9 %. Ke každé transakci je připočten poplatek 6,50 Kč. Za převod peněz na bankovní účet si účtuje 8 Kč + 0,25 % z výšky převáděné částky. Neplatíte žádné poplatky za nastavení, měsíční poplatky nebo jiné skryté poplatky.

Proč si vybrat tento doplněk?

Zákazníci mohou díky tomuto platebnímu systému zůstat přímo na stránkách vašeho internetového obchodu, aniž by byli za účelem nákupu přesměrováni na jinou, externí stránku. To prokazatelně vede k vyššímu konverznímu poměru

K samotné platební bráně pak lze připojit například systém pro fakturování a účetnictví, platby třetím stranám či optimalizaci pro mobilní platby. Stripe je rovněž možné zkombinovat s rozšířenými službami, jako je např. možnost vydávání vlastních karet nebo offline terminálů. 

Jednou z nejzajímavějších funkcí, dostupnou také pro ČR, je služba s názvem Radar pro odhalování pokusů o podvodnou transakci v živém čase a ještě před dokončením platby. 

Jedinou nevýhodou je, že administrace i podpora zatím není dostupná v českém jazyce.

Máte o doplněk zájem? Napište prostřednictvím formuláře níže!

Do kolonky Předmět uveďte prosím název doplňku, o který máte zájem.

    *vložením e-mailu souhlasíte se Zásadami ochrany osobních údajů a Všeobecnými obchodními podmínkami