Ukrajina

Chcete se dozvědět více o expanzi do této země? Připravili jsme pro vás podrobný souhrn e-commerce trhu, který si můžete zobrazit kliknutím na tlačítko níže nebo zadejte váš e-mail a pošleme vám jej přímo do schránky.

Hlavní město
Kyjev
Měna
Ukrajinská hřivna
Počet obyvatel
41 870 000
Jazyk
Ukrajinština

Fakta a statistiky

Ukrajina je země ležící ve východní Evropě a patří mezi zakládající státy Společenství nezávislých národů. Ekonomika se řadí mezi chudší v Evropě a prochází dlouhodobou stagnací. Základem ukrajinské ekonomiky je diverzifikovaný průmysl, zemědělství a sektor služeb. Relativně nízká konkurence a slabě rozvinutý e-commerce trh poskytují skvělou příležitost pro online prodej. V našem článku vám poskytneme informace o současném stavu elektronického obchodování na Ukrajině, nejoblíbenějším zboží nakupovaném online a představíme základní odlišnosti ukrajinského e-commerce trhu od okolních evropských států.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
19%
Růst trhu
3,00 mld €
Obrat online prodeje
69 000
Množství e-shopů v zemi
608
Počet obyvatel na jeden e-shop
20%
Daňové zatížení
70%
Míra užívání internetu

Co od nás dostanete

Přehled stavu e-commerce
Struktura uživatelů internetu
Souhrn e-commerce v číslech
Lokální specifika pro e-shopy
Používané platební a dopravní metody
Tipy k prodeji

Využijte naše know-how při zahraniční expanzi

Data a reporty na jednom místě

Tržby, návštěvnost webu, skladové zásoby i další údaje najdete přímo v aplikaci. Data lze filtrovat podle času, země, produktů a dalších kritérií. Automaticky si vygenerujete grafy nebo třeba geografickou mapu tržeb.

Automatizace vám ušetří práci

Rutinní činnost necháváme algoritmům. Retailys za vás hlídá změny DPH i kurzy měn a předejde tomu, aby zákazník objednal vyprodané zboží. Pomocí synchronizace e-shopů urychlíte expanzi do dalších zemí.

Online tržiště a srovnávače zboží

Váš český e-shop napojíme na Zboží.cz, Heureku nebo MALL Marketplace. V zahraničí vás napojíme na Amazon, Ebay, německé Idealo, britský PriceRunner, polské Ceneo a další platformy.

Další země pro expanzi

Vyzkoušejte Retailys nezávazně

Nezávazně si vyzkoušejte, jak funguje Retailys, jaké má funkce, a jak vám vyhovuje uživatelské rozhraní. Zdarma si vytvoříte e-shop do 10 produktů a 10 objednávek.
Vyzkoušet zdarma