Co doplněk umožní?

  • zpřístupní obsah vašich stránek milionům potenciálních zákazníků se zrakovým postižením po celém svět
  • každý návštěvník má možnost upravit webové stránky tak, aby mu v jejich používání nekladly žádné překážky
  • možnost upravit kontrast a barvy stránky na jedno kliknutí (tuto funkci ocení především návštěvníci s poruchou rozeznávání barev)
  • obsahuje zabudovanou čtečku, která si poradí s každým vaším textem
  • režim soustředění pro návštěvníky s poruchou soustředění

WebBezBariéry je aplikace zpřístupňující webové stránky lidem se zrakovým postižením. Pro část webů je již přístupnost webu ze zákonná povinná a další weby to brzy čeká. V roce 2016 vydala Evropská Unie Směrnici Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/2102, kterou členské státy musejí zahrnout do svých zákonů. V ČR je zatím přístupnost webových stránek zakotvena v zákoně pouze pro veřejné weby. Nicméně na soukromý sektor se bude tento zákon vztahovat již od roku 2025.

Základní vlastnosti doplňku:

Internet by měl být místem pro všechny bez ohledu na to, jakým zdravotním omezením trpí. Není to jen solidarita, proč byste měli své webové stránky zpřístupnit i těmto zákazníkům. Podle posledních průzkumů totiž až 20 % obyvatel v ČR trpí určitou formou zdravotního omezení, které jim znesnadňuje práci s webem. To znamená až 2 mil. nových zákazníků, kterým otevřete brány svých webových stránek. Aplikace WebBezBariéry zajistí, že budou Vaše webové stránky přístupné opravdu pro všechny. Každý návštěvník si je totiž bude mít možnost upravit dle svých potřeb.

Proč si vybrat tento doplněk?

Doplněk využijete i při expanzi na zahraniční trhy, kde byl již zákon o přístupnosti webových stránek soukromého sektoru schválen. Každopádně o doplňku by měl uvažovat každý, kdo tvoří obsah nebo prodává své produkty na internetu. Otevře se vám totiž možnost prodávat lidem, pro které bylo dříve použití vašich stránek nemožné. Aplikace WebBezBariéry přivede tyto zákazníky na vaše stránky. 

Máte o doplněk zájem? Napište prostřednictvím formuláře níže!

Do kolonky Předmět uveďte prosím název doplňku, o který máte zájem.

    *vložením e-mailu souhlasíte se Zásadami ochrany osobních údajů a Všeobecnými obchodními podmínkami