Česká republika

Chcete se dozvědět více o expanzi do této země? Připravili jsme pro vás podrobný souhrn e-commerce trhu, který si můžete zobrazit kliknutím na tlačítko níže nebo zadejte váš e-mail a pošleme vám jej přímo do schránky.

Hlavní město
Praha
Měna
Koruna česká
Počet obyvatel
10 519 913
Jazyk
Čeština

Fakta a statistiky

Česká republika je státním zřízením parlamentní republikou, v jejímž čele stojí prezident. Stát má tržní ekonomiku a úředním jazykem je čeština. Česko je e-shopovou velmocí, v celé Evropě zde připadá nejvíce e-shopů na jednoho obyvatele a tak není divu, že Čech je náročný zákazník. Podle statistik využije možnost online nakupování více jak 10x ročně kolem 51 % Čechů, a celých 54 % národa provede minimálně 1 online nákup měsíčně. Obrat české e-commerce tak stoupá doslova raketovou rychlostí.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
14%
Růst trhu
4,00 mld €
Obrat online prodeje
55 000
Množství e-shopů v zemi
191
Počet obyvatel na jeden e-shop
21%
Daňové zatížení
77,4%
Míra užívání internetu

Co od nás dostanete

Přehled stavu e-commerce
Struktura uživatelů internetu
Souhrn e-commerce v číslech
Lokální specifika pro e-shopy
Používané platební a dopravní metody
Tipy k prodeji

Využijte naše know-how při zahraniční expanzi

Data a reporty na jednom místě

Tržby, návštěvnost webu, skladové zásoby i další údaje najdete přímo v aplikaci. Data lze filtrovat podle času, země, produktů a dalších kritérií. Automaticky si vygenerujete grafy nebo třeba geografickou mapu tržeb.

Automatizace vám ušetří práci

Rutinní činnost necháváme algoritmům. Retailys za vás hlídá změny DPH i kurzy měn a předejde tomu, aby zákazník objednal vyprodané zboží. Pomocí synchronizace e-shopů urychlíte expanzi do dalších zemí.

Online tržiště a srovnávače zboží

Váš český e-shop napojíme na Zboží.cz, Heureku nebo MALL Marketplace. V zahraničí vás napojíme na Amazon, Ebay, německé Idealo, britský PriceRunner, polské Ceneo a další platformy.

Další země pro expanzi

Vyzkoušejte Retailys nezávazně

Nezávazně si vyzkoušejte, jak funguje Retailys, jaké má funkce, a jak vám vyhovuje uživatelské rozhraní. Zdarma si vytvoříte e-shop do 10 produktů a 10 objednávek.
Vyzkoušet zdarma